A. Socialdemokratiet



Fortegnelse over de kandidater fra Socialdemokratiet, der er opstillet til kommunalbestyrelsesvalget 21. november 2017 i Jammerbugt Kommune:

Jens Chr. Golding, Moseby
Tømrer
Jens Christian Golding
Statsborgerskab: Danmark
Halkærvej 15
Moseby
9490  Pandrup
Født: 14.03.1959 

Diane Aarestrup, Pandrup
Ledende sundhedsp
Diane Smith Aarestrup
Statsborgerskab: Danmark
Bygmarken 1
9490 Pandrup
Født: 31.05.1967 

Susanne Møller Jensen, Nørhalne
Sagsbehandler
Susanne Møller Jensen
Statsborgerskab: Danmark
Engvej 197
Nørhalne
9381 Sulsted
Født: 05.08.1968 

Per Halsboe-Larsen, Fjerritslev
Lektor
Per Halsboe-Larsen
Statsborgerskab: Danmark
Havremarken 17
9690  Fjerritslev
Født: 23.12.1952

Morten Klessen, Biersted
Sportschef i AaB
Morten Klessen
Statsborgerskab: Danmark
Højbakkevej 38 D
Biersted
9440 Aabybro
Født: 09.04.1969 

Rene Rosenkrans, Fjerritslev
Faglig medarb
Rene Hørup Rosenkrans Mogensen
Statsborgerskab: Danmark
Havremarken 31
9690 Fjerritslev
Født: 12.11.1965 

Kiki Bach, Aabybro
Lærer
Kiki Bach
Statsborgerskab: Danmark
Højbakkevej 38
Biersted 
9440 Aabybro
Født: 16.01.1988 

Jytte Haven Nørgård, Birkelse
Plejemor
Jytte Haven Nørgård
Statsborgerskab: Danmark
Gl. Landevej 27
Birkelse
9440 Aabybro
Født: 01.08.1960 

Mogens Sparre, Blokhus
Selvstændig
Mogens Sparre
Statsborgerskab: Danmark
Aalborgvej 39
9492 Blokhus
Født: 18.08.1957 

Winnie Aakjær, Brovst
Konsulent
Winnie Aakjær Larsen
Statsborgerskab: Danmark
Kirsten Holcks Vej 25
9460  Brovst
Født: 14.10.1963 

Fillip B. Christensen, Tranum
Lagermedarbejder
Fillip Bisgaard Christensen
Statsborgerskab: Danmark
Dybdalsvej 52
Tranum
9460 Brovst
Født: 13.02.1974 

Poul Ilsøe, Aabybro
Klinisk musiktera
Poul Ilsøe
Statsborgerskab: Danmark
Bakkedraget 2
Gjøl
9440  Aabybro
Født: 15.11.1968 

Lisbet Emmery, Gjøl
Efterlønner
Lisbet Heikendorff Emmery
Statsborgerskab: Danmark
Hammergårdsvej 8
Gjøl
9440  Aabybro
Født: 20.05.1955 

Torben Hillebrandt, Nørhalne
Chauffør
Torben Richardt Hillebrandt
Statsborgerskab: Danmark
Kærvangen 24
Nørhalne
9430 Vadum
Født: 07.03.1955 

Karl Schrøder, Birkelse
Fhv. værkfører
Karl Søndergaard Schrøder
Statsborgerskab: Danmark
Ravnevej 16
Birkelse
9440  Aabybro
Født: 25.06.1942 

Villy Thomsen, Skovsgård
Pensionist
Villy Lindhard Thomsen
Statsborgerskab: Danmark
Hollensvej 22
Skovsgård
9460 Brovst
Født: 28.09.1951 

Peter Andersen Lundtoft,Halvrimmen
Rørlægger
Peter Lundtoft
Statsborgerskab: Danmark
Thistedvej 78
Halvrimmen
9460  Brovst
Født: 22.05.1974 

Flemming Andreasen, Øland
Sportsgrænskonsu.
Flemming Preben Andreasen
Statsborgerskab: Danmark
Hammershøj 54
Øland
9460 Brovst
Født: 05.04.1957 

Erik Frederiksen, Aabybro
Buschauffør
Erik Frederiksen
Statsborgerskab: Danmark
Toftesvinget 1
9440  Aabybro
Født: 10.11.1951